Realizacje

Wybór instrumentu

Pierwszą kwestią przy wyborze instrumentu jest jego przeznaczenie. Czy to ma być fortepian koncertowy na wielką estradę, czy pianino do niewielkiego mieszkania w bloku, czy może mamy wątpliwości, bo dziecko dopiero idzie do szkoły muzycznej i nie wiadomo, czy w ogóle będzie chciało grać.

Ta ostatnia grupa jest najtrudniejsza, bo muzyk, osoba dorosła, wie jakie parametry są dla niego ważne, a dziecko tego nie wie. Proponując dziecku instrument byle jaki lub trudny np. za twardy możemy go zniechęcić do grania.

Dużą grupę naszych klientów stanowią osoby związane z muzyką sentymentalnie ale nie zawodowo, dla nich szukamy lub robimy instrumenty, który nie tylko muszą grać ale i pięknie wyglądać. Często są to pianina i fortepiany dopasowane stylem i kolorystyką do wnętrza, w jakim będą eksponowane.

Najprościej rzecz ujmując musimy mieć na względzie ilość miejsca, przeznaczenie oraz budżet.

Kwestia zakupu instrumentu nowego , czy używanego, po remoncie, czy „ w świetnym stanie , dwadzieścia lat nie strojony” (porównanie do samochodu, do którego od dwudziestu lat nie zaglądał pod maskę) jest bardzo indywidualna. W tym przypadku nowy nie oznacza lepszy.

Instrument jest jak wino, jeśli się o niego dba i stosownie pielęgnuje. W przeciwieństwie do branży np. komputerowej, gdzie model dwuletni jest zabytkiem, dobrze utrzymany, czy wyremontowany stuletni, pełno pancerny fortepian z mechaniką angielską nie ustępuje w niczym tym najnowszym modelom.